Mann lehnt an Roto NX Fenstersystem Mann lehnt an Roto NX Fenstersystem
Nowy system
okuć
rozwierno-
uchylnych
Roto NX
Zawsze trafny
wybór
Zobacz film produktowy
Roto Berater erklärt Roto NX

Numer 1
Teraz jeszcze lepszy

Jako wynalazca pierwszego okucia rozwierno-uchylnego,+B1 produkowanego na skalę przemysłową, firma Roto zrozumiała wcześniej niż inni oczekiwania rynku. Nie bez powodu Roto, ze sprzedażą pół miliarda okuć rozwierno-uchylnych jest dzisiaj światowym liderem branży. Roto NX to kolejny krok. Teraz oferujemy nowy system okuć rozwierno-uchylnych, opracowany na bazie sprawdzonego systemu Roto NT. Wyposażyliśmy go w nowe walory i nowe funkcjonalności. Tym samym Roto wyznacza nowe standardy w zakresie rentowności, bezpieczeństwa, komfortu i designu.

Haus mit Roto NX Fenstern

Nowa jakość, nowe możliwości

Smart Home, komfort, zrównoważony rozwój i ochrona przed włamaniami to zagadnienia, nad którymi pracuje cała branża. Z tego względu zdecydowanie ulepszyliśmy nasz rozwierno-uchylny system okuć, wprowadzając szereg innowacji. Warto tu wymienić nasze okno TiltSafe z zabezpieczeniem antywyważeniowym w klasie RC 2 w pozycji uchylnej. Ponadto Roto NX wychodzi naprzeciw modzie na coraz większe przeszklenia. Poza tym gwarantuje odczuwalne korzyści producentom w postaci redukcji kosztów produkcji i montażu okien.

Maksymalna ochrona i trwałość na lata dzięki zaawansowanej technologicznie powłoce Roto Sil Level 6.

» Dowiedz się więcej
Strona zawiasowa T do okien drewnianych

Highlight: Strona zawiasowa T do okien drewnianych

Pewny i rentowny sposób na lepszy klimat pomieszczeń i walory estetyczne. Roto wprowadzając stronę zawiasową T oferuje perfekcyjne rozwiązanie także do okien z drewna. Jej przewaga to prosty montaż, dzięki czemu można ją stosować w dużych oknach i drzwiach balkonowych. Zintegrowana mikrowentylacja pozwala na lepszy klimat pomieszczeń bez obniżania standardów bezpieczeństwa.

Strona zawiasowa P

Highlight: Strona zawiasowa P

Wysoka rentowność i nowoczesny design: strona zawiasowa P do okien z PVC. Jednolite rozmieszczenie otworów jeszcze bardziej ułatwia regulację. Użytkowników przekona intuicyjna obsługa i większe bezpieczeństwo dzięki zastosowaniu niezawodnych elementów – nawet w wersji standardowej masa skrzydła 130 kg nie stanowi najmniejszego problemu. Dzięki temu powstają duże nowoczesne okna, a wrażenia dopełniają kolorystyka i estetyka wspornika rozwórki.

Okno TiltSafe

Highlight: Okno TiltSafe

Spokojny sen i bezpieczne wietrzenie: Roto NX eliminuje słabe punkty w zakresie bezpieczeństwa w postaci uchylonych okien. Umożliwia to wizjonerskie, bezpieczne okno Roto TiltSafe z zabezpieczeniem antywyważeniowym w klasie RC 2 w pozycji uchylnej. Dostępne są dwa warianty: klasyczny, obsługiwany manualnie oraz sterowany elektrycznie w połączeniu z jednostką napędową Roto E-Tec Drive (certyfikat RC 2 w przygotowaniu).

Roto Sil Level 6 Roto Sil Level 6

Budowa powłoki zewnętrznej elementu łączącego

 • Powłoka lakieru
 • Pasywacja bez zastosowania związków chromu VI
 • System ochrony antykorozyjnej
 • na bazie mikrokryształów

Highlight: Roto Sil Level 6

Technologicznie zaawansowana powłoka to maksymalna ochrona: nadzwyczajna twardość nowej powłoki Roto Sil Level 6, która gwarantuje trwałość na długie lata to efekt zastosowania specjalnych mikrokryształów. Powłoka chroni intensywnie eksploatowane elementy łączące i ślizgowe przed korozją oraz ścieraniem i w ten sposób zapewnia niezawodność działania. Z uwagi na fakt, że po raz pierwszy trwałą ochroną objęte zostały również elementy szczególnie podatne na zużycie, cały system okuć rozwierno-uchylnych przewyższa wymagania nawet najwyższej - 5 klasy ochrony antykorozyjnej. Opłaca się to po wielokroć z punktu widzenia rentowności, bezpieczeństwa i komfortu.

Rentowność
Design
Bezpieczeństwo
Komfort

Zawsze trafny wybór.

Rentowność

Roto NX to synonim wysokiej rentowności. System zapewnia łatwy i szybki montaż zarówno podczas produkcji jak i na budowie oraz ogranicza nakłady magazynowe i logistyczne. To oszczędność czasu i pieniędzy. Poza tym Roto NX gwarantuje wysoką jakość produkcji i niezawodność działania. Wszystko to czyni z Roto silnego partnera – teraz i w przyszłości.

Design

Roto NX to nowoczesny Design. Okucie wyróżnia się poprzez atrakcyjną optykę, np. dzięki zastosowaniu eleganckich osłonek i szlachetnemu malowaniu proszkowemu oraz ukrytym wkrętom po stronie zawiasowej. Ze względu na dużą nośność system umożliwia realizację nowoczesnych pomieszczeń z dużymi oknami.

Bezpieczeństwo

Roto NX to podwyższony poziom bezpieczeństwa. Nowe elementy TiltSafe zapewniają lepsze zabezpieczenie antywyważeniowe – nawet w pozycji uchylnej (klasa odporności na włamanie RC2). Bezpieczniejsze jest także stosowanie okucia. Przeznaczone jest ono do skrzydeł o większej nośności i to już w standardzie. Całkowitą niezawodność i potwierdzenie słuszności decyzji wyboru gwarantuje wysoka jakość produktu i szeroki asortyment.

Komfort

Roto NX to większy komfort. Mocne strony systemu to wygoda obsługi, prosty montaż oraz dopracowana funkcjonalność. Roto NX zwiększa komfort pomieszczeń, np. dzięki udoskonalonej mikrowentylacji lub możliwości podłączenia do systemu inteligentnego domu.

Prezentują się znakomicie
Najważniejsze nowości w skrócie

Element 1
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
Element 2
 • G
Element 3
 • H
 • I
 • J
Element 4
 • K
Element 5
 • L
 • M
Element 6
 • N
 • O
Element 7
 • O
Strona zawiasowa P do okien z PVC ze zintegrowaną mikrowentylacją

Strona zawiasowa P do okien z PVC ze zintegrowaną mikrowentylacją

Wiele korzyści i duża nośność: nowy wspornik rozwórki i nowy wspornik zawiasu dolnego Roto NX do okien z PVC dostosowane są już w standardzie do skrzydeł o masie do 130 kg. Do montażu używa się znacznie mniej wkrętów niż dotychczas. Dostępna jest także strona zawiasowa do skrzydeł o masie 150 kg. Do palety kolorów powłok zewnętrznych dodany został kolor tytanowy.

+ Więcej informacji o stronie zawiasowej P
Strona zawiasowa T do okien drewnianych ze zintegrowaną mikrowentylacją

Strona zawiasowa T do okien drewnianych ze zintegrowaną mikrowentylacją

Także producentom okien z drewna oferujemy perfekcyjne rozwiązanie: nasza nowa strona zawiasowaT do okien z drewna jest przystosowana do skrzydeł o masie do 150 kg – z przeznaczeniem do realizacji dużych nowoczesnych okien. Strona zawiasowa T podobnie jak nowa strona zawiasowa P do okien z PVC ma oczywiste zalety z punktu widzenia rentowności, bezpieczeństwa, komfortu i designu.

+ Więcej informacji o stronie zawiasowej T
Okno TiltSafe z zabezpieczeniem antywyważeniowym w klasie RC2 w pozycji uchylnej.

Okno TiltSafe z zabezpieczeniem antywyważeniowym w klasie RC2 w pozycji uchylnej.

Uchylone okno na parterze w nocy lub podczas nieobecności? Oczywiście! Wysokim zabezpieczeniem antywłamaniowym w pozycji uchylnej charakteryzują się okna TiltSafe, wyposażone w innowacyjne elementy antywyważeniowe Roto NX. I to przy równocześnie dużej wymianie powietrza. Podłączenie do systemu inteligentnego domu? To żaden problem!

+ Więcej informacji o oknach TiltSafe
Zasuwnica o dużym dornmasie w systemie EasyMix

Zasuwnica o dużym dornmasie w systemie EasyMix

Po prostu super. Super proste: listwy i kasety zasuwnicy lub zamka od dornmasu 25 mm są dostarczane osobno. Dzięki temu możliwa jest indywidualna konfiguracja zamówienia. Stałe połączenie odbywa się na zacisk.

+ Więcej informacji o zasuwnicach o dużym dornmasie
Zasuwnica środkowa Plus. Dodatkowy plus w dziedzinie rentowności

Zasuwnica środkowa Plus. Dodatkowy plus w dziedzinie rentowności

Pewna produkcja, szybki montaż. Jednoczęściowe cięgno przemieszcza się współbieżnie z dźwignią. Dzięki temu wystarczy tylko jeden szablon dla obu skrzydeł, co znacznie upraszcza proces produkcyjny. Podobnie jak łatwo dostępny wkręt mocujący.

+ Więcej informacji o zasuwnicy środkowej
Lepsze dopasowanie blokady błędnego położenia klamki

Lepsze dopasowanie blokady błędnego położenia klamki

Nowy poziom stabilnej funkcjonalnościk+B221 Zaletą blokady błędnego położenia klamki jest łatwy dostęp do masywnej sprężyny poprzez podłużny otwór – dzięki czemu wymontowywanie błędnie ustawionej blokady nie jest już konieczne.

+ Więcej informacji o blokadzie błędnego położenia klamki
Zatrzask mechaniczny do drzwi balkonowych – optymalne właściwości

Zatrzask mechaniczny do drzwi balkonowych – optymalne właściwości

Duża siła trzymania i lepszy najazd przy minimalnym montażu. Sercem zatrzasku do drzwi balkonowych Roto NX jest stabilna konstrukcja sprężynowa. Uzyskanie podczas montażu optymalnego ustawienia skrzydła i ościeżnicy nie jest trudne.

+ Więcej informacji o zatrzasku do drzwi balkonowych
Rolka ryglująca V - rentowność i elastyczność

Rolka ryglująca V - rentowność i elastyczność

Regulacja nigdy nie była prostsza. Rolki ryglujące V zapewniają teraz lepsze możliwości regulacji - dzięki zoptymalizowanej tolerancji luzu wrębowego i praktycznemu znacznikowi regulacji w pionie i docisku. Precyzyjne ustawienie skrzydła względem ościeżnicy przy użyciu podstawowych narzędzi.

+ Więcej informacji na temat rolki ryglującej V
Strona zawiasowa P

Roto NX: Bezpieczna inwestycja

System okuć rozwierno-uchylnych Roto NX bazuje na klasyku - Roto NT. To co dobre i sprawdzone pozostaje: duże spektrum zastosowań, powłoka Roto SIL Nano, dostosowanie do indywidualnych wymogów bezpieczeństwa i 10-letnia gwarancja niezawodności działania. To, co należało poprawić, unowocześniliśmy biorąc pod uwagę aspekty rentowności, bezpieczeństwa, komfortu i designu. Roto NX: zawsze trafny wybór. Teraz i w przyszłości

Informacje dla mediów

Aktualne informacje dla mediów i inne informacje dotyczące naszych produktów znajdują się w zakładce prasowej na stronie roto-frank.com.

» Zakładka prasowa

Dokumenty do pobrania

Wybrane informacje dotyczące Roto NX

Zdjęcia produktów (ZIP, 3 MB)
Prospekt

Dalsze informacje do pobrania poprzez Download-Finder.

» Download-Finder

Kontakt

Roto Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.
ul. Wał Miedzeszyński 402
03-994 Warszawa

Telefon +48 22 567 09 00

E-Mail info.pl@roto-frank.com

Inne rozwiązania Roto w zakresie technologii okien i drzwi

Tilt & Turn
Roto NX Roto NX

Najbardziej rozpowszechniony na świecie system okuć rozwierno-uchylnych do okien i drzwi balkonowych

Roto NX Designo Roto NX Designo

Ukryta strona zawiasowa do okien i drzwi balkonowych o dużej masie skrzydeł do 150 kg

Roto NX Designo Roto AL

Uniwersalne okucie do okien i drzwi balkonowych z aluminium

Roto NX Designo Roto AL Designo

Okucie ukryte do estetycznych okien i drzwi balkonowych z aluminium

Sliding
Roto Patio Alversa Roto Patio Alversa

Uniwersalne okucie do wydajnej produkcji systemów równolegle przesuwnych i uchylno-przesuwnych

Roto Patio Inowa Roto Patio Inowa

Inteligentne okucie do systemów przesuwnych o dużej szczelności

Roto Patio Fold Roto Patio Fold

Okucie premium do wielkopowierzchniowych systemów harmonijkowych

Roto Patio Life Roto Patio Life

Komfortowe okucie do dużych drzwi przesuwnych

Roto Patio Life Roto Patio Lift

Okucie standardowe do dużych drzwi podnoszono-przesuwnych

Roto Inline Roto Inline

Systemy okuć do prostych, przesuwnych okien i drzwi balkonowych

Door
Roto Eifel Roto Eifel

Skonstruowany na miarę system progów do szczelnych drzwi bez barier oraz do drzwi balkonowych

Roto Safe C Roto Safe C

Mechaniczne zamki wielopunktowe do drzwi, uruchamiane kluczem we wkładce

Roto Patio Life Roto Safe P

Mechaniczne zamki wielopunktowe do drzwi ewakuacyjnych i antypanicznych

Roto Safe E Roto Safe E

Elektromechaniczne zamki wielopunktowe do drzwi

Roto Safe H Roto Safe H

Mechaniczne zamki wielopunktowe do drzwi ryglowane przez uniesienie klamki

Roto Solid B Roto Solid B

Zawiasy w kształcie walca do drzwi

Roto Solid S Roto Solid S

Zawiasy nawierzchniowe do drzwi

Roto Solid S | C7.140 Roto Solid C | C7.140

Ukryty zawias do drzwi

Akcesoria dodatkowe
Roto Swing Roto Swing

Nowoczesna linia klamek

Roto Line Roto Line

Klasyczna linia klamek

Roto Samba Roto Samba

Linia klamek klasyczno-nowoczesnych

Roto Freestyle Roto Freestyle

Rozwiązania do wszystkich typów otwierania

Roto E-Tec Drive Roto E-Tec Drive

Ukryty napęd do okien

Roto E-Tec Control Roto E-Tec Control

Kontaktrony do systemów zabezpieczeń i zarządzania klimatem

Roto E-Tec Door Drive Roto E-Tec Door Drive

Ukryty napęd otwierający / zamykający do drzwi wejściowych

Roto Glas-Tec Roto Glas-Tec

Bezpieczne szklenie - rozwiązania indywidualne